Wpis z mikrobloga

http://www.eprudnik.pl/marcin-luter-niewygodne-fakty-z-zycia-reformatora/
Dawno nie miałem takiego raka jak podczas czytania bredni z tej strony. Poglądy Paladyna (tajny pseudonim na czas #ciszawyborcza) wyglądały na dość dziwne w tej części dotyczącej Żydów, masonów i spisków, jednak reszta zdawała się bardzo przemyślana, logiczna a do tego okraszona elegancją i elokwencją samego . Przymykałem więc na to wszystko oko. Z ciekawości jednak poszedłem pewnym tropem i dotarłem akurat do tego, o czym mam trochę pojęcia i nie jestem skory do łykania wszystkiego jak leci, czyli teologia, protestantyzm itd. No i rak mi się w gardle gotuje jak widzę pod jakimi obłąkanymi bredniami i kłamstwami się ten człowiek podpisuje, no po prostu masakra, mama nie nadąża z gotowaniem bigosu na uspokojenie. Ciekawe czy poglądy na temat #kondominium i spisków są równie poważna jak to. No po prostu śmiech i rak w jednym. Niemal zmarnowałbym głos.
#rak #religia #chrzescijanstwo #protestantyzm
  • 9
@szalonyjogurt: Hitler wcielał w życie myśl Nietzschego, który to był kontynuatorem nauczania Lutra. Też mocne.

Poza tym:

Religię islamu, którą stworzyli żydzi w VI wieku, tak mi na własne usta powiedział Żyd zakonnik karmelita ojciec Daniel w Jerozolimie. A jeśli on to mówi, a to był bardzo inteligentny człowiek, to wiedział co mówi.


taka metoda stwierdzania faktów dość dobrze pokazuje, że nie można uznać tego wykładu za zbyt wiarygodny.
@Kampala: Cały ten pożal się Boże wykład stoi na takim poziomie. "Ona dobrze zna teologię Lutra no bo jest Niemką i czytała" po czym pokazuje jej zupełne zaprzeczenie na poziomie tak fantastycznie absurdalnym, że skłania mnie do przekonania, że wykład odbywał się w szpitalu psychiatrycznym.
@szalonyjogurt: Możliwe, że dzisiaj nie za szybko myślę, ale co konkretnie przypisujesz z tych wypowiedzi Braunowi? Autorem artykułu jest: Alod69 (o ile dobrze widzę) - nie wiem kto to jest.
Cytowany wykład jest autorstwa ks. Jana Pęzioła.
Brauna widzę tam tylko na banerze i reklamie.