Wpis z mikrobloga

Po kolejnym niezwykle merytorycznym występie Grzegorza Brauna na przesłuchaniu u jednego z łagodniejszych skądinąd funkcjonariuszy telewizji reżimowej nazywanej dla zmylenia przeciwnika tj. narodu publiczną, nie wiem czy na niego nie zagłosować, waham się pomiędzy nim, a Korwinem. Gdyby Braun miał realny wpływ na zmiany w naszym biednym, nieszczęsnym kraju, urzeczywistnił swoje postulaty, do tego wprowadził system prawny oparty na common law to jestem pewien, że w niedalekiej przyszłości zostalibyśmy Teksasem Europy. Mieszkałbym. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#oswiadczenie #4konserwy #4kuce #wybory #polityka #grzegorzbraun
Woojt92 - Po kolejnym niezwykle merytorycznym występie Grzegorza Brauna na przesłucha...

źródło: comment_qqBDZONH5Lm8ypC1ngcsKGVcsInOHiBX.jpg

Pobierz
  • 24
@BrewNet: Grzegorz Braun nie jest za przymusowym poborem do wojska. Tym wpisem oświadczasz nieprawdę i jeśli robisz to nieświadomie proszę abyś głębiej zapoznał się z jego poglądami i przyznał się do błędu.

(...)Polaków, którzy chcieliby dobrowolnie służyć Ojczyźnie w mundurze nie brakuje. Podkreślił, że najpierw trzeba mieć dostęp do szczegółowych danych, czy liczba osób, która dobrowolnie zgłosiłaby się do wojska jest wystarczająca by stworzyć armię i zagwarantować bezpieczeństwo(...).
@MirekWykopek: Faktycznie w tym momencie jest to bardziej klarowne. Ale szczegółowo jest do wyrażone tylko jako przeszkolenie a w wielu innych jego wypowiedziach nacisk jest położony na silną armie zawodową i dobre uzbrojenie a nie ludzi z ulicy którzy są niechętni do służby.
@Promymir: Braun nazywa to "szkoleniem" ale de facto będzie to to samo co było w Polsce przed 2010 rokiem, tylko chce żeby trwało 6 miesięcy zamiast 9 jak wcześniej. Tak nawiasem mówiąc to rząd PO zniósł zasadniczą służbę wojskową.
@MirekWykopek: Jest to jedyna tak jasna deklaracja tego działania, jak już wspomniałem słuchałem dużo jego wypowiedzi wszędzie mówi o armii zawodowej więc podchodzę z rezerwą do tego stwierdzenia. Poza tym w tym momencie półroczne szkolenie jest niewykonalne. Myśle że możliwe i chyba taki byłby zamiar aby wrowadzić przeszkolenie dobrowolne.