Wpis z mikrobloga

No to #!$%@?łem... TLDR: Uwaliłem Lumię 520.

Zainstalowałem rano preview Windows 10. Wszystko przebiegło bez problemu, instalacja przebiegła na poziomie baterii 80%. Niestety build zbyt niestabilny: nie działały w ogóle aplikacji do wiadomości i dialer, więc najważniejsze w telefonie aplikacje.

Postanowiłem zrobić rollback do WP 8.1. W tym czasie telefon był naładowany na poziomie około 60%. Podłączyłem do kompa, zaczął ściągać się stabilny build WP 8.1, po czym zaczęła się instalacja. Zakończyła się błędem na etapie około 20%.

Został czerwony ekran z logiem Nokii, szybko zacząłem sytuację ratować odpalając Lumia Software Recovery Tool. Także fail, popróbowałem parę razy, aż w końcu... skończyło się czarnym ekranem. Telefon nie reaguje na ładowanie (po 20 minutach dalej zimny), ani soft reset. Zastanawiam się, czy po prostu nie wyładowała się do zera bateria... Czy przypadkiem w trybie recovery/UEFI nie działa ładowanie? To by wyjaśniało, dlaczego w ciągu 1,5h bateria wyczerpała się do 0. Obecnie podpiąłem ją do uniwersalnej ładowarki.

Nie ciekawie... ( ͡° ʖ̯ ͡°)

#bojowkawindowsphone #windows10 #windowsphone
  • 31
@AdrianJ: nawet jeśli nie da się ładowac, to zawsze można wymienić baterię, choćby to wymagało rozebrania telefonu i coś dalej próbować... ew. naładować istniejącą baterię poza telefonem
@ogur: Dzięki wielkie za link, uświadomiło mnie to, że jestem w sytuacji "QHSUSB_DLOAD". Czyli jest bardzo niedobrze. Nie ma rozwiązania chyba póki co :/
@Stelmi00: Spróbuję, ale znalazłem już wytłumaczenia problemu na reddicie. Uszkodzony bootloader, chyba Microsoft nawalił, bo cała masa ludzi pisze o tym problemie. Ze swojej strony zachęcam wszystkich do upvote'a:
https://social.technet.microsoft.com/Forums/en-US/e0c86dc9-0415-4e98-80d9-67dff59200f6/lumia-620-bricked-during-rollback-procedure-recovery-possible?forum=WinPreview2015Phone
Każda "łapka w górę" pomoże w zwróceniu uwagi Microsoftowi na ten problem
@piotrulos: Dzięki właśnie tweetnąłem mu wątek na technecie. Wstrzymam się z tydzień z zamówieniem kolejnego telefonu. Sytuacja jest krytyczna, bo na tą chwilę potrzebny jest flash box, czyli takie specjalistyczne urządzonko do flashowania.
@AdrianJ: Też mam 520 i też się bawiłem WP10, na szczęście (nie wiem jak) udało mi się zrobić rollback w LSRT bez problemu. Co ciekawe nawet nie ładowałem telefonu. Co do flash boxa, może się jakoś złożymy do jednego serwisu i taniej wyjdzie? Mi padła E65, a ta nie ma deadlasha przez USB czyli podobna sytuacja ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@Matlaw: To nie są tanie rzeczy:
http://www.ebay.com/sch/i.html?_from=R40&_trksid=p2047675.m570.l1313.TR0.TRC0.H0.XAdvance+Turbo+Flasher.TRS0&_nkw=Advance+Turbo+Flasher&_sacat=0
Taniej wyniosłoby mnie kupno nowego.
Czekam na rozwiązanie od Microsoftu. Masa ludzi ma z tym problem, w dodatku istnieje rozwiązanie problemu, do którego wymagany jest plik od bootloadera. Takowy ma jedynie tylko Microsoft. Może wypuszczą jakiegoś toola albo zaktualizują istniejącego...
https://social.technet.microsoft.com/Forums/en-US/e0c86dc9-0415-4e98-80d9-67dff59200f6/lumia-620-bricked-during-rollback-procedure-recovery-possible?forum=WinPreview2015Phone
@AdrianJ: Nieciekawa sytuacja, za 140 $ mogę kupić kilka Nokii E65. Wracając do Lumii, dziwi mnie jak dużo osób na różnych telefonach ma problem z brickiem a u mnie poszło za pierwszym razem bez problemu. Dziwne jest, że LSRT wgrywa Cyan, a nie Denim...
@Matlaw: Dobrze, że to tylko Lumia 520, w najgorszym wypadku 250 zł w plecy :P Ale widzę, że Microsoft zbrickował rollbackiem nawet droższe modele :D To, że jest tak dużo zbrickowanych 520 ma źródło w tym, że Windows 10 chodzi na tym telefonie #!$%@?, dlatego w ogole ludzie decydowali się na rollback :P
@AdrianJ: No fakt, trzeba ogromnego farta. Lumię 520 mam nieco ponad pół roku (i wygląda trochę jak Trabant po dachowaniu). Ale przed tym miałem jeszcze Xperię M, która przeżyła... 2 miesiące, potem płyta główna padła. Ogólnie to wszystkie smartphone'y mnie nienawidzą, a Lumia jakaś miła jest ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Matlaw: Bo Lumia 520 to wbrew pozorom bardzo dobry telefon jest. Nawet bym powiedział 10/10, jak na tę półkę cenową :P Dlatego mi szkoda, bo żeby to jeszcze jakiś denerwujący szrot był, a to takie poczciwe urządzonko było