Wpis z mikrobloga

Co do dotyku w #lumia535
Swój egzemplarz oddawałem do serwisu dwukrotnie. Za pierwszym razem wgrali ten sam soft który miałem wgrany i grali frana, że naprawili. Po awanturze w punkcie Nokia Care i udowodnieniu, że telefon jednak dalej nie działał odebrałem nie sprawny telefon. Napisałem pismo do punktu o ponowną naprawę z opisem problemu jak dla stada małp i zdjęciami. Przyjęli do naprawy, ale wysłali do innego serwisu, mianowicie S.B.E. w Piasecznie. Tam wymieniono następujące części:

I0007, 5140252, EARP Lean-G 6x12mm MASTER

A1, 8003436, A-COVER ASSY

I0006, 8003439, P SENSOR RUBBER

I0008, 8003440, RECEIVER DUST MYLAR

I0025, 8003453, LINK ZIF CONN SPONGE

W międzyczasie wyszła już najnowsza wersja softu 8.10.14234.375.
Po odebraniu szok. Telefon działa. Testowany w różnych warunkach. Do tej pory jest OK.
Podobno źródłem problemów było to, że Microsoft do tego modelu stosował dotyki od dwóch dostawców. Do jednego z nich miał problem z dobraniem odpowiedniego sterownika. Poza moim egzemplarzem bawiłem się pięcioma sztukami w sklepach typu RTV AGD, Media Markt, Saturn. Po aktualizacji do softu 8.10.14234.375 wszystkie działały prawidłowo.
Co ważne, jak go kupować L535 to bez brandu. Czyli ze sklepów a nie od operatorów. Z tego co wiem to Play dalej nie wypuścił tej najnowszej aktualizacji. Wielki beniz w tyłek operatorom.

Co do wad telefonu dla osób, które chcą go kupić.
1. Śliska jest tylna klapka, przez co swój egzemplarz podnosiłem w częściach z ulicy. Mam zieloną, błyszcząca klapkę. Podobno w wersjach matowych - wszystkich oprócz zielonego i pomarańczowego jest troche lepiej. W dodatku moja po naprawach serwisowych po prostu trzeszczy.
2. Producent do zestawu dokłada bardzo wolną ładowarkę. Osobiście używam od modelu L735.
3. Producent do zestawu nie dokłada słuchawek. Osobiście używam od L735 i są słabe. Jak się rozpadną to zainwestuje w coś lepszego.

Co dostaniecie za 450zł? Przyzwoity, NIE ZACINAJĄCY SIĘ !!!! telefon. Miły w użytku. Mam wersję Dual Sim i aero2 śmiga. Troche boli mała rozdzielczość przy dużym ekranie i snap200 ale nie można oczekiwać Mercedesa w cenie Fiata.
Rzekłem. ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • 10
  • Odpowiedz
@Mistyczny_Krokodyl: Przed zapłaceniem poproś o włączenie telefonu (dokładnie tego który dostaniesz do ręki jak zapłacisz). Powinno być OK, bo tak jak pisałem na górze - bawiłem się paroma egzemplarzami i problemów nie stwierdziłem nawet przy aplikacji "Multitouch test" czy pisaniu a'la swype.
  • Odpowiedz
@Daniel0204: w tym tygodniu może będę wysyłał, ale zapytam dla pewności. Czy testowałeś telefon aplikacją Multitouch Test? Bo ja mam tak, że jak nałożę przynajmniej 2 palce to zaczyna wariować, przy 5 robi się już dyskoteka...
  • Odpowiedz