Wpis z mikrobloga

#ksiazki #czytajzwykopem #wd34ksiazki #bookchallenge: 7/52 #bookmeter

Autor: Konrad Jerzak vel Dobosz
Tytuł: Sekrety poliglotów
Gatunek: lingwistyka, poradnik
Opis: Postanowiłem przeczytać jakaś książkę napisaną przez poliglotę w języku polskim, w szybkim szukaniu znalazłem 3 książki które traktowały o nauce języków obcych, zapoznałem się z notą biograficzną autorów tych książek dostępnych na ich stronach i niestety tylko w jednym przepadku były wymienione języki jakie zna autor, w pozostałych przypadkach trudno stwierdzić było czy faktycznie dana osoba zna jakiś język oprócz angielskiego, a kluczową dla mnie było sprawą żeby była to książka poligloty wiec wybór był oczywisty.

W książce autor na początku przedstawia 17 porad jakimi się kieruje, a później opisuje swoją metodę nauki. Książka ma niecałe 150 stron, ale wg mnie jest bardzo treściwa, gdyż odnosi się do wielu innych książek / badań, co prawda znajomość treści do której się odnosi autor nie jest konieczna, aby zrozumieć porady autora jednakże ich znajomość pozwala lepiej uzmysłowić sobie o czym właśnie myśli autor i takie miałem wrażenie jak czytałem jego odnośniki zapalała mi się lampka "o ja to już wcześniej czytałem" i wiedziałem dokładnie o czym jest mowa.

Czasami przeglądam tag #naukajezykow i muszę stwierdzić, że autor nie zgodziłby się z wieloma radami udzielanymi przez wykopki. Jednakże jak autor sam wspomina, każdy musi znaleźć własną skuteczną metodę nauki języków, a ta książka może się przyczynić do znalezienia cennych porad.

http://lubimyczytac.pl/ksiazka/226651/sekrety-poliglotow
w.....4 - #ksiazki #czytajzwykopem #wd34ksiazki #bookchallenge: 7/52 #bookmeter

 A...

źródło: comment_8J8OQibw32wemxIJmBWW8xVC3v9ONIQ6.jpg

Pobierz
  • 4