Wpis z mikrobloga

Lenovo z510.
Bateria była cudowna, ale do momentu... użycia opcji w programie Lenovo Power Manager "resetowanie wskaźnika". Producenci sugerują żeby resetować wskaźnik co 1-2 miesiące w celu kalibracji. Zrobiłem to po chyba 3, czego efektem była magia. Bateria skakała ze 100% na 0%, choć przy 0% odłączając zasilanie dalej działał laptop, czasem 100% utrzymywało się przez dwie godziny, czasem wyłączając laptopa mając 100%, nie mogłem go później odpalić, bo bateria rozładowana. Próbowałem wszystkiego żeby naprawić błąd, myślałem że nic nie pomoże. A tu co? Włączyć bios, zostawić na noc na pełnej baterii żeby się rozładował i chodzi jak ta lala. Uwielbiam Lenovo, ale z tym to sobie przesrali.
  • 161
zabić to mało, bo już wcześniej były jakieś problemy z tym programem, dochodziło podobno nawet do psucia się płyty głównej po resetowaniu wskaźnika, ale najwyraźniej nic z tym nie zrobili. Ja już wiem zeby tego nie dotykać, inni będą płakać.
@cenzor123: ucieszyłem się, że wszystko działa, bo wczesniej niby nie ładowało mi baterii (ciągle utrzymywało się 0%, choć pisało ładowanie) a teraz ładnie ładował od 0-100. Odłączyłem kabel i 99% utrzymuje się 30 min, dupa zbita. Zaraz przepatrze Twój link
Nie, 99% potrafi utrzymywać się 2 godziny, czasem więcej czasem mniej czyli tyle ile mi laptop wytrzymywał, po czym po prostu bez ostrzeżenia pada. Co lepsze, teraz patrze na raport:
Pojemność nominalna 43200
Ostatnie pełne ładowanie 17280

Czyli nawet go do końca nie ładuje... Szlag mnie już trafia, bo autentycznie wszystko było pięknie przed resetowaniem wskaźnika
po niecałym pół roku? Po tym jak bateria działała bardzo dobrze i bez zastrzeżeń, póki nie użyłem resetowania wskaźnika?
Co lepsze, teraz nie mogę znaleźć nigdzie paragonu, a płaciłem gotówką. Karta gwarancyjna jest, ale:
- data sprzedaży nie wpisana
- Numer dowodu sprzedaży nie wpisany

kupowane przez x-kom
@cenzor123: już próbowałem chyba wszystko, spróbuje jeszcze raz resetowania wskaźnika przez noc, później jeszcze raz bios i się poddaje. Jakieś sugestie? Prócz kupna nowej baterii ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@bkwas: Chyba masz zablokowane prywatne wiadomości. Chciałem się Ciebie zapytać ile masz tego Lenovo z510? Mi idealnie po roku zaczęła pierdzielić się bateria. Czy z Twoją jest wszystko okej?
@bkwas: Dokładniej opisując problem to po uruchomieniu odłączonego lapka od zasilacza klawiatura działa z opóźnieniem i niektóre programy w windowsie nie włączają się wcale :-P
@cenzor123: Jak dla mnie, problem dalej siedzi nie w samej baterii, ale w sterownikach sterujących nią. Gdzieś coś się popierdzieliło, i daje złe informacje o baterii przez to cholerne resetowanie wskaźnika. Pobawie się dzisiaj, może przeinstaluje system od nowa, później update biosu może, a jak nic nie pomoże to i tak będę uderzać do lenovo, bo przeciez za jednym kliknięciem psucie baterii nie powinno mieć miejsca
@bkwas: kupowałeś lapka z systemem i z syfem od Lenovo ? masz ty rozum i godność człowieka ? zainstaluj czysty system.mów którego potrzebujesz to ci zalinkuje.

BTW,nie dostaje powiadomień :/
@cenzor123: Kupowałem czystego lapka, bez systemu, później sam instalowałem win 7 64bit, plus sterowniki ze strony lenovo, nie wiedziałem że będą takie jaja. Czyli przeinstalować całość? Które sterowniki mam omijać w takim razie ?

btw: Rozumu brak, godność stwierdzona, choć w zaniku : D