Wpis z mikrobloga

@LostHighway: Polemizowałbym z niektórymi pozycjami.

Np. 3 - same różniczki nic nie zmieniły, poza tym opisał je również niezależnie też ktoś tam inny. Najważniejszym dziełem Newtona były jego zasady dynamiki. Upraszczanie tego do różniczek (które opisał/wymyślił właśnie w celu opisania jego teorii). Jest przynajmniej jakimś nie porozumieniem.

Podobnie upraszczanie Teorii Względności do jednego równania, które z resztą jest wnioskiem płynącym z teorii, też mi się nie
  • Odpowiedz
@LostHighway: A ok, źle doczytałem, za rano :)
A co Charakterystyka Eulera z 1751 zmieniła na świecie? Na pewno zmieniła wiele ale dlaczego akurat to równanie znalazło się w zestawieniu to już nie wiem.
  • Odpowiedz
@LostHighway: Jest jeszcze jedno, cholernie ważne równanie, czyli transformata Laplace’a. Dzięki niej w zasadzie obecnie istnieje coś takiego, jak modelowanie matematyczne, albo prościej mówiąc obliczenia za pomocą komputerów, jak to lubią szumnie media nazywać.
  • Odpowiedz
@LostHighway: ja jako budowlaniec, osobiście dorzuciłbym np. Prawo Hooke'a i Zasadę Lagrange’a. Wiem, że nie są to fascynujące równania dla większości zainteresowanych tematem, ale w mojej branży, a tym samym dla społeczeństwa, są dosyć istotne w projektowaniu obiektów inżynierskich.
  • Odpowiedz
@LostHighway: Ciekawe jest to, że mniej więcej w takiej kolejności poznaje się to w szkole. Czyli liczyłem mniej więcej na poziomie XVIII wieku, teraz to pewnie się o co najmniej wiek cofnąłem, bo już nie wiele pamiętam.
  • Odpowiedz
Ktoś nie do końca obeznany chyba zapisywał tę listę. lim = funkcja, całka oznaczona od ∞ do ∞...

Ale plus jest.
  • Odpowiedz
@LostHighway:
1. Skonstruuj wehikuł czasu
2. Cofnij sie do każdej z tych dat odwiedzając poszczególnych matematyków
3. Zabij każdego bez wyjątku
4. W razie czego pozbądź się jeszcze zoofilującej cauki
5. Życie jest piękniejsze
  • Odpowiedz