Wpis z mikrobloga

Chcesz się dowiedzieć, dlaczego nie potrafisz odczuwać emocji, śmierć bliskiej osoby "rusza cię" tak bardzo, jak przecena świątecznego karpia, nie masz żadnych planów na przyszłość, wyroki sądowe a mimo to jesteś powszechnie lubianą osobą sprawiającą wrażenie mega-ogarniętej, niestety każdy kto da się wciągnąć w znajomość z Tobą zostaje wykorzystany bo dobierasz znajomych tylko takich, z których możesz czerpać korzyści? Jesteś dość inteligentny, oczytany ale nie potrafisz utrzymać przy sobie kobiety i legalnie zarabiać?
Ja właśnie tak mam. Do tej pory myślałem, że to wszystko cechy przypadkowe - ale to wszystko po przeczytaniu pewnej #ksiazka zebrało się w logiczną całość. Osobowość psychopatyczna. Zapewne ci którzy nie znają tematu powiedzą "jak można się zadawać z taką szują" - otóż każdy kto mnie chwilę pozna garnie do mnie, ponieważ nieświadomie uwypuklam wszelakie swoje manipulacyjne zalety. Nieświadomie wyruchałem już w ten sposób (skrzywdziłem w sensie) wiele ludzi - i nie czuję się z tym przesadnie źle. Nie mam przez to żadnych znajomych na dłużej (heh i też mi z tym niezbyt źle). Gdy chodziłem 2 lata na terapię, to okazało się że prowadzę gierkę z terapeutą/psychiatrą... Moje życie postępowało według opisywanego w literaturze naukowej kanonu, uzależnienie od narkotyków, hazardu, seksu, trollowania, sprawy sądowe (pierwszy raz karany w wieku 15 lat za hacking), zgnilizna moralna a większość uczuć to ja znam tylko z teorii, tak na serio nie wiem jak niektóre z nich się odczuwa....

36/40 pkt. here (tylko dlatego, że jeden punkt mnie nie dotyczy)

Rozwiążcie proszę uczciwie ten test i zapostujcie wynik.
http://www.psychologiadzis.eu/archiwum/nr-4-2011/item/335-zdemaskuj-psychopat%C4%99
w każdym z poniższych punktów przyznajcie sobie 0-2pkt. - tylko uczciwie i nie naciągając:


Zachowania antyspołeczne
Potrzeba stymulacji i skłonność do odczuwania nudy
Pasożytniczy styl życia
Niska kontrola zachowania
Przypadkowe kontakty seksualne
Brak realistycznych długoterminowych celów
Impulsywność
Nieodpowiedzialność
Wczesne problemy z zachowaniem
Przestępczość nieletnich
Naruszanie zasad zwolnienia warunkowego lub kurateli

Cechy emocjonalne/interpersonalne
Swoboda w kontaktach z innymi i powierzchowny urok
Wyolbrzymione poczucie własnej wartości
Patologiczne kłamstwo
Oszustwa i manipulowanie
Brak poczucia winy
Płytki afekt
Bezduszność i brak empatii
Brak poczucia odpowiedzialności za własne czyny

Inne czynniki
Popełnianie różnego rodzaju przestępstw
Wiele krótkotrwałych związków małżeńskich

btw. książka 10/10 - must have dla każdego zainteresowanego tematem mózgu/#!$%@?/psychopatów

Inna sprawa, że teraz zupełnie nie wiem co dalej robić, bo nie chcę być taką osobą...

#psychologia #psychiatria #medycyna #nauka #narkotykizawszespoko #pytanie
Pobierz D.....r - Chcesz się dowiedzieć, dlaczego nie potrafisz odczuwać emocji, śmierć blisk...
źródło: comment_cwdcQCdcXL3gasiJYksYY4KSm7jz3RtV.jpg
  • 65
#nauka #psychiatria


The Society for the Scientific Study of Psychopathy (SSSP) published a statement regarding the book stating that certain interviews in it were exaggerated or fictionalised and that they "think that Ronson’s book trivializes a serious personality disorder and its measurement, which is not helpful to those who have the disorder or to their unfortunate victims". The statement was signed by some of the scientists featured in Ronson's book, including Robert
btw. książka 10/10 - must have dla każdego zainteresowanego tematem mózgu/#!$%@?/psychopatów


@Donk_von_Fisher: nooo za mną ona strasznie chodzi, chciałabym, ale mam takie zaległości w książkach, że jeszcze ciut muszę poczekać >: