Wpis z mikrobloga

Mirki, dużo chodzę z moim różowym paskiem po górach, ale ja w Tatrach byłem raz w lecie, ona w ogóle. Chcemy w przyszły weekend sobie pojechać do Zakopanego i się przejść jakimiś łatwymi i bezpiecznymi szlakami. Do chodzenia mamy zimowe buty typu trepy. Gdzie można się wybrać pospacerować? Myślałem, aby się przejść nad Morskie Oko z Palenicy. Chcemy zobaczyć po prostu ośnieżone szczyty Tatr z bliska, ale bardzo się boję, że będzie ślisko. Słyszałem, że można raki pożyczyć w Zakopanem, ale czy pójście w nich nad Morskie Oko nie będzie śmieszne? :P

No i tradycyjne pytanie, jaki nocleg najtańszy na jedną noc polecacie?

Ktoś nam tutaj kiedyś fajną trasę w Bieszczady polecił i dlatego liczę na pomoc :)

#tatry #gory
Pobierz kakaowymistrz - Mirki, dużo chodzę z moim różowym paskiem po górach, ale ja w Tatrach...
źródło: comment_QL0suFXK7ujZKePpuc3396JFjRlilEMB.jpg
  • 8
@kakaowymistrz: Cześć brachu! Wreszcie to ja Ci mogę doradzić, a nie Ty w kolejach. Otóż:
1) Raki na Morskie, odradzam. Tam jest cały czas asfalt i miliony ludzi.
Polecam natomiast:
2) Dolina Małej Łąki i Strążyska z pięknymi widokami na końcu.
3) Czarny szlak nad reglami, możecie dojść do Sarniej Skały - byłem na niej zimą.
4) Możesz próbować wejść na Rakoń/Grzesia (nie wiem jak z rakami, popytaj na forach górskich),
@kakaowymistrz: Jeżeli masz jeszcze tydzień do wyjazdu, to popytaj znajomych może ma ktos pożyczyć raki. Lub przynajmniej raczki (takie małe co się zakłada na niemal każde obuwie, one nie sa jakoś szczególnie dobre, ale lepsze to niż nic). Bywa że nawet na dojściach do schronisk jest oblodzony kawałek który uprzykrza życie, więc warto miec sie czym wbić, ale bez raków jesli nie uda ci się pożyczyć, przeżyjecie spokojnie w niskich partiach
@kakaowymistrz: aaa, stary sprawdzony sposób babci na ślizgające się obuwie - miej przy sobie skarpety o kilka rozmiarów za duże - jak masz przed sobą przeszkodę z lodu i ni cholery nie da się jej obejść ubierz skarpety na obuwie- nie idealne, ale z braku laku... jak złapią trochę śniegu nie najgorzej trzymają ;). Ale to bardziej żarcik, choć w ostateczności lesze to niż nic.