Wpis z mikrobloga

W dzisiejszym wydaniu #zdjeciednianasa, chciałbym zaprezentować wpis z 25 kwietnia 2014 r.. Jest to jedyny wpis, który został skasowany z tego bloga. Nie ze względu na jego treść, a zapewne ze względu, na jego popularność. Został od udostępniony w mediach społecznościowych ponad 3 miliony razy. Jest to więcej niż udostępnień, niż wszystkie pozostałe wpisy razem wzięte (a jest ich kilkaset). Wpis został skasowany z bloga Zdjęcie dnia NASA i można go znaleźć np: tutaj.

Prezydent Obama rozmawia z astronautami ze Stacji kosmicznej

Prezydent Barack Obama i astronauta Soichi Noguchi rozmawiają z astronautami z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej, z Stevem Swansonem, Koichi Wakata and Rickiem Mastracchio w Narodowym Muzeum Wschodzących Technologi i Innowacji - Miraikan, zdjęcie zostało zrobione dnia 24 kwietnia 2014 roku. Prezydent Obama podróżował po Azji, odwiedzając Japonię, Koreę Południową, Malezję oraz Filipiny.

W poniższym zdjęciu zaintrygowała mnie kula znajdująca się w tle. Nazywa się ona GeoCosmos i jest zbudowana z małych wyświetlaczy wyświetlających w czasie rzeczywistym globalną pogodę, temperaturę oceanów czy aktualne pory roku i pokrycie ziemi śniegiem.
Wszystkie animacje wyświetlane na GeoCosmos można obejrzeć tutaj, a ja ze swoje strony polecam następujące trzy:
Ziemia w nocy
Średnia temperatura na świecie 1850-2100
Tsunami z 3 marca 2011 roku

#zdjeciednianasa #mirkokosmos #zdjecia #obama

Zapraszam do obserwowania tagu #zdjeciednianasa, gdzie co jakiś czas będą się pojawiały tłumaczenia z blogu NASA z wybranymi zdjęciami dnia. Z powodu braku dzisiejszego zdjęcia, poniższe pochodzi z 07 listopada 2014 r.
Pobierz r.....7 - W dzisiejszym wydaniu #zdjeciedniaNASA, chciałbym zaprezentować wpis z 25 k...
źródło: comment_xc1iQF8XiiBTIc0WTNSnAgYbHdFHZaDg.jpg
  • 10
@jeden231: Może rzeczywiście niezbyt precyzyjnie został dobrany tytuł tej animacji. Ale mam nadzieję, że rozumiesz o co chodzi i nie masz mi za złe, że poprawiłem oryginalnej nazwy, która brzmiała "夜の地球 / Earth at Night".
@ryo1987: Chodzi mi o grubą nieścisłość w tytułowaniu filmu i w samym jego opisie przez, bądź co bądź, muzeum mocno związane z nauką.

W zasadzie to poprzedni komentarz nie powinien być do Ciebie :DDD
@jeden231: Ja bym nie powiedział, że ten tytuł jest grubą nieścisłości i rozumiem, że te animacje nie muszą zawsze odzwierciedlać faktycznego stanu ziemi.
Zapewne głównym celem tej animacji jest pokazanie świateł na ziemi nocą. Możemy przyjąć, że nie ma pokazać wschodów i zachodów słońca, bo by tylko przeszkadzały w obserwacji.