Wpis z mikrobloga

@Aerials: wczoraj obejrzałem to coś

Dawno nie widziałem takiego badziewia , typowy polski film z obecnych czasów, żydzi, komuna, i kolejny raz martyrologia, czy nie można zrobić np. dobrego filmu o zwycięstwach Sobieskiego?

Nie mam nic do Żydów, ale mam do kondycji polskiego kina i to bardzo dużo.
  • Odpowiedz
@jakubmierzejewski: Bo dostał nominację do Złotych Globów, i raczej na pewno dostanie nominację do Oscara za najlepszy film anglojęzyczny.

Mnie osobiście się nawet podobał, ale to dlatego że doskonale wiedziałem na co idę i jakich tematów się spodziewać w czasach jak ten film był tylko w małych studyjnych. Jeżeli ktoś wzdycha i przewraca oczami dlatego że to jest "kolejny film o Żydach w Polsce, wojna taka straszna", to oczywiście ten film
  • Odpowiedz
@Joz: Otóż to. Chociaż i tak szkoda, że jeśli za granicą doceniają polski film, to musi być albo o wojnie, albo o żydach. A najlepiej o żydach i o wojnie ( ͡° ͜ʖ ͡°).
  • Odpowiedz
@Aerials: Jaka #bekazpodludzi

Rewelacyjny film, najlepszy polski od lat, ale oczywiście trzeba wytknąć żydów, takie straszne. Pokazują również żydowską prokurator, która posyłała "wrogów ludu" na śmierć i co? Świetna gra aktorska, piękne zdjęcia. Bardzo mądry film.

Są gusta i guściki, ale trzeba być wiernym konsumentem multipleksowej papki, żeby nazwać Idę #!$%@? filmem. Co, za mało wybuchów było?
  • Odpowiedz
@Aerials: Przepraszam, poniosło mnie. Jestem świeżo po seansie i można wiele temu filmowi zarzucić ale na pewno nie to że jest kiepski. Nudny, niedzisiejszy, dla wąskiego grona, owszem. Ale nie jest zły.
  • Odpowiedz
  • 0
@realizta: Dla Ciebie był super, dla mnie kiepski. Mam nadzieję, że teraz nie wyskoczysz z argumentem ad personam jak pewien kolega wyżej, tylko dlatego, bo mam inne zdanie ;(
  • Odpowiedz
@Aerials: Nie napisałaś, że Ci nie podszedł tylko, że #!$%@?, jest gównem, 1/10, żeby masy łyknęły wątek o biednych żydach.

Każdy film może nie podejść, hamuję się ze słowami, ale trzeba być bardzo uprzedzonym, albo być zupełnym ignorantem, żeby napisać coś takiego o tym filmie. Zbłaźniłaś się i tyle.
  • Odpowiedz