Ciekawe informacje o miodzie. Fakty i mity.
Czy wiecie że dodanie miodu do napoju o temperaturze powyżej 40 C wcale nie zniszczy jego leczniczych właściwości?
Sherrax z- #
- #
- #
- #
- 76
Czy wiecie że dodanie miodu do napoju o temperaturze powyżej 40 C wcale nie zniszczy jego leczniczych właściwości?
Sherrax z
Komentarze (76)
najlepsze
-niemowlęta 7 gram dziennie
Zdecydowanie
Były też jakieś "ekskluzywne", "prawdziwe" miody pochodzące z Niemiec ze trzy razy droższe od tych chińskich.
A polskie
@pss8888: to jest ściema, kod na produkcie nie oznacza miejsca produkcji tylko siedzibę firmy która wprowadza produkt (czyli np. tego który rozlewa produkt do opakowań)
miodu nie należy dawać niemowlętom ponieważ mają niewykształconą odporność, a w miodzie mogą znajdować się przetrwalniki pałeczek jadu kiełbasianego (tak to te produkujące botulinę czyli najsilniejszą truciznę znaną człowiekowi). O ile dorosłemu nic nie będzie to niemowlę może dostać botulizmu.
artykuł
zdrowych Świąt hejterom z wypoka życzy Sanepid ;)
1. Gryczany
2. Spadziowy ze spadzi iglastej
3.
@pilot:
Kupiłem miesiąc temu pierwszy raz w życiu miód spadziowy iglasty - słoik trochę ponad 1kg za 55zł, na targach tradycyjnej żywności polskiej i jakież było moje zdziwienie w domu kiedy okazało się że zapach tego miodu w dużej mierze przypomina zapach ... kału :D Później dawałem do powąchania wszystkim znajomym i 70 - 80% z nich miało takie same odczucia. Stwierdzam więc, że chyba zostanę jednak
Dla mnie bezkonkurencyjny to spadziowy, później wielokwiatowy i dopiero lipowy.
ostatnio nie ;_;
@kamil1210: Tak. Podobnie jak w---a. Stąd odwieczne pomysły aby łączyć te dwa elementy ;-)
Tak, jeśli jest prawidłowo przechowywany. Co najwyżej krystalizuje.
Wynika to z faktu, że miód prawie nie zawiera wody, ale jest higroskopijny - komórka bakteryjna, która do miodu trafi szybko umiera, bo miód "wysysa" z niej całą wodę (OK, nie do końca tak - niektóre bakterie potrafią przeżyć w postaci przetrwalnikowej).
Podobnie mają roztwory z zawartością sacharozy powyżej ~65% - bakterie nie mają szans z ciśnieniem osmotycznym.
"różnice wśród miodów mogą być spowodowane wieloma czynnikami. Niski poziom aktywności oksydazy glukozy obserwowany w niektórych próbkach miodu, może być rezultatem utraty tej aktywności podczas procesu przetwarzania, a także obchodzenia się pszczelarzy z miodem.
Oksydaza glukozy, która generuje nadtlenek wodoru jest niszczona przez nadmierną ekspozycję na temperaturę i światło, właśnie dlatego delikatne pakowanie i odpowiednie przechowywanie jest tak ważne jeżeli te właściwości mają się