Dlaczego jestem realistą rasowym?

B.....4
B.....4

Witam i na samym początku chcę napisać, że będzie dużo statystyk w języku angielskim. Na tym się będę opierać. Także chcę napisać, że nie jestem rasistą, a jak już, to realistą rasowym.  Całe swoje wywody starałem oprzeć na faktach i statystykach. Miłego czytania. 

Uważam różnice pomiędzy rasami za jeden z kluczowych dowodów na "teorię" ewolucji, oraz za niezwykle istotną rzecz w kwestii masowej imigracji ludzi z Afryki i Bliskiego Wschodu do Europy. 

W 1994 roku wychodzi bardzo kontrowersyjna książka "The Bell Curve" (Krzywa Dzwonowa) Richarda Lynn'a, w której wyjaśnione są dogłębnie różnice pomiędzy rożnymi grupami - głównie rasami. Krzywa dzwonowa jest rozłożeniem danej cechy - np. IQ - w danej grupie, na przykład wśród białej populacji, która charakteryzuje się największym szczytem w medianie, a najmniejszym na skrajnościach (mało jest mega-geniuszy i mega-debili). 

Za wikipedią: 


"

Głównym twierdzeniem jest uznanie inteligencji mierzonej testami za lepszy wskaźnik zarobków, powodzenia w pracy, niechcianej ciąży i przestępczości niż status socjoekonomiczny rodziców czy ich wykształcenie. Stwierdzone jest w niej też, że ludzie z wysoką inteligencją stają się odseparowani od reszty populacji ludzi z inteligencją średnią lub poniżej średniej i że jest to niebezpieczny trend. Największe kontrowersje wywołały rozdziały 13 i 14, w których autorzy twierdzą, że zależność inteligencji od rasy jest genetyczna i omawiają tego następstwa.

Wnioski zawarte w książce są wyprowadzone z badań przeprowadzonych przez innych autorów. Według Leona J. Kamina, Murray osobiście nie jest ekspertem w testowaniu inteligencji.

"


Podobnie taki sam rozkład jest jeśli chodzi o wzrost, długość członka itd. 

Natomiast my się głównie skupimy na ilorazie inteligencji. Niestety - IQ jest bardzo dobrym wskaźnikiem (choć tak - mogą być ludzie mało inteligentni, którzy osiągają sukcesy), który pozwala obmierzyć czy dana jednostka osiągnie w przyszłości sukces zawodowy, finansowy lub jakie będzie miała skłonności do nałogów, zarobki, szczęście itd. Między innymi przez niski średni poziom inteligencji Afryka jest biedna i rodzi się tam tak dużo dzieci (nie widzą przyczyny i skutku, a widząc jedynie chwilową przyjemność), a także pomaga to Chinom wyprzedzać Amerykę (oczywiście nie tylko dlatego, ale duża ilość ludzi z wysokim IQ jest niezwykle dla nich pomocna). W Polsce średnie IQ wynosi 99 i jesteśmy na około 7-8 pozycji na świecie. Nie jest źle. 

Mapa średniego IQ na świecie: 






Widać korelację pomiędzy biednymi krajami, a średnim poziomem w inteligencji? Co prawda są i bardzo biedne kraje, które mają wysokie średnie IQ, np. Korea Północna, ale jest to spowodowane głównie przez czynniki ideologiczne (komunizm). 

Nie dziwmy się, że występuje taka przepaść pomiędzy Afrykanami, a pozostałymi. Przodkowie Azjatów i Europejczyków wyszli z Afryki około 70 tysięcy lat temu. Ludzie, którzy przybyli do Europy zwani byli kromaniończykami. Przybyli na tereny, które już od setek tysięcy lat zamieszkiwane były przez Neandertańczyków. Oni wyginęli około 40 tysięcy lat temu. Ludy te mieszały się między sobą, ale jedynie męscy nasi przodkowie mogli zapładniać kobiety Neandertańskie, a nie odwrotnie przez bardzo dużą odległość w pokrewieństwie. 

Wszyscy ludzie współcześni mieli wspólnego przodka żyjącego w Afryce około 200 tysięcy lat temu. Można by rzec, że niewiele czasu minęło zważając na czas, w jaki ewolucja przebiega, ale jednak wśród Europejczyków zaistniało bardzo wiele zmian. Oprócz widocznych jasnych oczów i białej skóry, które wyłoniły się przez niedobór witaminy D, ponieważ nie było dostępu do słońca (zimy, lasy), wyłoniły się także ogromne różnice w inteligencji. W Europie i Azji były zimy - i to nawet dużo okrutniejsze niż znamy obecnie. Jeszcze około 12 tysięcy lat temu mieliśmy zlodowacenie Europy, które zasięgiem zajęło połowę Europy. W tych warunkach trzeba myśleć, trzeba planować, trzeba zostawić część zapasów na zimę, co sprawiło, że u Europejczyków i Azjatów wykształcił się płat czołowy w stopniu ogromnym. Także mieszanka genów (niewielka, ale jednak) z Neandertańczykami wpływała pozytywnie na poziom inteligencji ludów (mieli oni większe mózgi). Afrykańczycy w tym czasie pozostawali na swoich pierwotnych ziemiach, które - bądź co bądź - były całkiem przyjazne do życia. Nie występowała u nich tak ogromna presja na rozwój inteligencji - nie trzeba było planować, kombinować, bardzo wyobrażać sobie cokolwiek, aby móc przeżyć. 


Teraz wkleję najbardziej podstawowe statystyki i badania na temat różnic, a także i bezpośrednio się z tym wiążące (np. przestępstwa). 



















































I na koniec kilka już naprawdę tylko pośrednio związanych z tym grafik: 





Miłego dnia mireczki.